İstanbul’daki En İyi 20 Butik Ajans | Butik Ajans Nedir?

Butik ajanslar, daha ufak çaplı olup markaya özel hizmet veren ajanslardır. Butik ajanslar yaratıcı projeler üretmeye odaklanıp medya planlaması, pazar araştırmaları gibi konulara girmeden daha sınırlı ama daha özel hizmet verirler. 3-4 kişilik çalışan sayısına sahip butik ajanslar varken 25-30 kişiyi bulan butik ajans da mevcuttur.

İstanbul’daki En İyi Butik Ajanslar

LogoButik AjanslarKonumOdak Hizmet
Sherpa İstanbulUX/UI
Fol Studio İstanbulMobil Uygulama
MonroeİstanbulReklam
Vidyozz İstanbulVideo
WTF İstanbul İstanbulMarka Oluşturma
IRM Ajans İstanbulWeb Yazılım
İmza İnternet Tek. İstanbulSeo
Artı Prodüksiyon İstanbulVideo
Weekend Digital İstanbulDijital Reklam
Build Up İstanbulPR
Other Workers İstanbulİçerik Pazarlama
Ruberu İstanbulGrafik Tasarım
Bi StüdyoİstanbulWeb Yazılım
The Simple Global İstanbulSosyal Medya
Peal Peak İstanbulSEO
Seo Sözlük İstanbulSeo
Dirty Shoot İstanbulVideo
Fabrika 360 İstanbulReklam
US Brainworks İstanbulMarka Oluşturma
Mymoon Innovative İstanbul
FBT Yazılım İstanbulMobil Yazılım

Peki butik ajanslar sadece küçük işletmelere mi hizmet verirler?

Tabi ki hayır! Maliyet açısından çok daha avantajlı olan butik ajanslardan, harcamalara dikkat edilmesi gereken bu dönemde büyük firmalar da hizmet alıyor. Hem de bu durum inanılmaz boyutlarda.

Dijital reklamın popüler olduğu günümüzde zaten reklam ajansları ve şirketler arasındaki iletişimin de inanılmaz farklılaştığı bir dönemdeyiz. Bununla beraber markalar da büyük reklam ajansları yerine şirketi çok daha iyi anlayan butik ajanslara yöneliyor. İhtiyaçlara daha fazla odaklanıp daha özel çözümler üreten butik ajansların markalar için getirileri oldukça fazla.

Butik Ajans

Butik Ajanslarla Çalışmanın Avantajları

  • Maliyet: Yaşanan ekonomik krizler sebebiyle işletmeler maliyetlerinde kısıtlamalara gidiyor. Bununla beraber haliyle markaların ajans işleri için ayırdıkları bütçeler de küçüldü. Butik ajansların işletmeler için düşük maliyet
    avantajı sunması en büyük tercih edilme sebeplerinden biri oluyor.
  • Hızlı Hizmet Alma: Büyük bir ajansla çalışmanızda bir diğer sorun yaratacak konu istediğiniz an projenizle ilgilenen kişiye ulaşamıyor oluşunuz olabilir. Bu ajanslarda arada mutlaka müşteri temsilcileri gibi aracılar olur ve hemen yanıtlanması beklenen mailler için dönüş alınması zaman alır.Butik ajanslarda ise herhangi bir sorun için size dönüş yapacak kişi zaten projenizle ilgilenen kişi olur.Yani butik bir ajans sorunu çok daha kısa sürede çözüme kavuşturabilir.
  • Yaratıcı ve Esnek Fikirler: Butik ajanslar trendleri takip eden dinamik ekipleriyle yaratıcı ve dikkat çekecek fikirler üretirler. Girişim odaklı ruhları her daim araştırmaya ve ekip olarak kendilerini geliştirmeye hazırdır. Büyük ajanslarda bir takım tabular yıkılamazken butik ajanslarda yaratıcılık sonsuzdur. Bu da markanın istediği iş için çok daha farklı ve başarılı bir etki yaratabilmesine olanak tanır.
  • Markaya Özel Çalışma: Butik ajanslar markayı tanır ve markaya özel çalışma prensibi benimseyip ona göre projelere odaklanırlar. Markanın sorununa odaklanıp ona özel çözüm üretme potansiyeline sahip butik ajansların yapacakları işle hedef kitleyi yakalaması çok daha kolay olacaktır.
  • Kendilerini Kanıtlama İsteği: Butik ajanslar sektörde iyi bir yer edinebilmek için büyük ajanslardan çok daha odak çalışırlar. Pazardan pay kapma hedefi olan butik ajansların işlerinde başarılı olmak ve markayı memnun edebilmek için vermeyecekleri emek yoktur.
  • Samimi Ortam: Dikey değil yatay bir hiyerarşik düzen içerisinde çalışan butik ajansların çalışanları arasında samimi bir ortam oluşmuştur. Bu samimiyeti tabi ki çalıştıkları markaya da yansıtırlar. Bu samimiyet ortamı ajans ile marka arasındaki iletişimin de kuvvetli olmasını sağlayacaktır.
  • Birlikte Çalışma: Büyük ajanslarda proje birçok departman tarafından elden ele yönetilirken butik ajanslarda aynı ekip tüm projeyle içli dışlı olarak ilgilenir. Bu da çalışılan işe tutarlılık kazandırır.

 

Butik Ajansların Mükemmel Projeleri

Edvido fol bitaksi

Yaratıcı: Fol Studio
Marka: BiTaksi
Proje: Mobil Uygulama UI ve UX Tasarımı

Monroe butik ajans thy proje

Yaratıcı: Monroe Creative Studio
Marka: Turkish Airlines
Proje: Turkish Airlines 500th Airport Film

WTF Butik ajans projesi

Yaratıcı: WTF İstanbul
Marka: Vodafone
Proje: Vodafone İşortağım Kupası

Otherworkers butik ajans projesi

Yaratıcı: Otherworkers
Marka: Fiat Türkiye
Proje: Fiat Dijital Kolaj Tasarımlar

Ruberu butik ajans proje

Yaratıcı: Ruberu
Marka: Gallignani
Proje: Önceliğimiz Memnuniyetiniz

Bistüdyo butik ajans

Yaratıcı: Bi’ Stüdyo
Marka: Borusan EnBW Enerji Ortaklığı
Proje: Borusan Mobil Aplikasyon

Yaratıcı: The Simple Global
Marka: İstanbul Kültür Üniversitesi
Proje: Etkinlik ve Sosyal Medya Yönetimi

Yaratıcı: Fabrika 360
Marka: Jestiniyap
Proje: Jestiniyap Reklam Kampanyası

“İstanbul’daki En İyi 20 Butik Ajans | Butik Ajans Nedir?” için bir yorum

  1. Merhabalar değerli paylaşımlarınız için çok teşekkürler. İstanbul dışındaki butik ajanslara da ulaşabileceğim bir kaynak var mıdır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir